5 факторів, які юрист повинен врахувати при виборі роботи

Вибір місця роботи і сфери діяльності — важливі рішення для юристів-початківців. Директор Нью-Йоркського офісу Lateral Link, який займається пошуком адвокатів та інхаус-юристів, дає поради правникам, які шукають свою першу компанію.

Майже 62% американських юристів змінюють місце роботи протягом перших чотирьох років практики. Незважаючи на статистику, перше місце роботи, швидше за все, стане визначальним для подальшої кар’єри.

На початку кар’єри новачок ще може змінити специфіку своєї діяльності. Деякі фірми дають їм таку можливість — спробувати себе в різних напрямках. Офіційно компанії не змушують вас вибрати якусь конкретну сферу діяльності. І досить рідко співробітникам надають можливість переключитися з однієї сфери юридичної практики на іншу. Але якщо вам все ж пощастило, будьте готові скористатися ситуацією.

Отже, які фактори необхідно врахувати при виборі юридичної фірми для стажування або для початку кар’єри?

  1. Престиж юридичної компанії

Звичайно, престиж фірми — не єдиний фактор при виборі місця роботи. Однак гучне ім’я компанії в подальшому відкриє для вас не одні двері. Запам’ятайте, престиж фірми важливий саме на початку вашої кар’єри. При виборі наступних місць роботи він не гратиме настільки значної ролі.

Робота в солідній фірмі передбачає, що вам доведеться виконувати більш складні завдання, і ви отримаєте неоціненний досвід. Окрім того, іноді більш престижними і відомими є відділи компанії, а не сама компанія.

  1. Вибір «ніші» для юридичної практики, яка вам найбільше підходить

Якщо ви вибрали професію юриста на все життя, то вибір сфери діяльності особливо важливий — ваша робота повинна вам подобатися. Завжди є спокуса вибрати сферу діяльності, тому що це «прикольно», або у вас будуть міжнародні відрядження, або вас наполегливо вмовляють батьки. Але, якщо ваша інтуїція говорить вам «ні», не погоджуйтеся.

Крім інтересу до тієї чи іншої сфери діяльності, необхідно врахувати і характер роботи. Те, як вона вплине на ваше життя. У деяких сферах робота більш стабільна і має передбачуваний обсяг завдань. В інших — робочий процес непередбачуваний, а графік роботи більш динамічний.

Кожна зі сфер діяльності привертає певні типи особистості, але, безумовно, в будь-якому правилі є виключення. Вважається, людей з харизмою, товариських, іноді агресивних можна зустріти в судах.

Співробітники відділів з питань оподаткування або інтелектуальної власності будуть швидше за все інтровертами. У деяких сферах ви будете працювати у великій команді, в інших — команда невелика або її зовсім немає.

Відділи будуть відрізнятися не тільки в різних юрфірмах, але і в різних офісах однієї фірми.

Про фірму, в яку ви збираєтеся на співбесіду, можуть сказати: сильна команда, в якій працюють «спритні» і кмітливі співробітники … Це загальні фрази. Ви повинні скласти власну думку. Як? Звертайте увагу на людей, які проводять з вами співбесіду. Це допоможе вам оцінити загальний рівень виховання і культури тієї команди, частиною якої ви станете, яка буде впливати на вас.

  1. Ваша освіта

Ваша академічна освіта може допомогти вам знайти хорошу роботу у відповідній сфері, а може і обмежити ваш кар’єрний ріст. Переконайтеся, що ваша освіта відповідає обраній ніші діяльності. Або, принаймні, зрозумійте, що вас чекає важка робота на шляху до успіху.

  1. Де б ви хотіли жити?

Тут питання не стільки географії, скільки психології. Чому ви віддаєте перевагу: жити у великому фінансовому центрі до кінця своїх днів або в якийсь момент переїхати в невелике містечко? Або ви плануєте якось організувати індивідуальну практику? Або ви прагнете працювати за кордоном?

Задайте собі питання:

Чи дозволить мені моя юридична освіта та отриманий досвід роботи вибрати таку роботу, яка дасть можливість жити там, де я хочу?.

Деякі сфери діяльності юристів орієнтовані на роботу в Нью-Йорку. Наприклад, практика з надання послуг у сфері банківського та фінансового права (структуроване фінансування, авторське право та ін.). Якщо ж ваша кінцева мета — менші міста (автор в статті згадує Портленд, штат Орегон), то вибирайте загальну юридичну практику або роботу в сфері нерухомості або податків. Якщо ваше завдання — працювати за кордоном, розгляньте ринки капіталу.

  1. Як збільшити свої можливості з урахуванням планів на майбутнє і поточною ринковою ситуацією?

Вимоги до юристів в конкретних областях і ринкові умови можуть змінюватися стрімко. Ніхто не може передбачити, що трапиться через рік або місяць, але ви можете «підстрахуватися», приймаючи рішення щодо вибору сфери діяльності.

Сфера банкрутства зараз особливо актуальна. Але при стабілізації економіки ситуація зміниться. Юридична підтримка сфери фінансів і передачі технологій також затребувана. Сфера нерухомості буде «на піку» ще кілька років, але в цьому році там «затишшя». Якщо ви азартні, вибирайте ті сфери, на які впливає стан економіки. Якщо ви віддаєте перевагу стабільності, вашою нішою може стати податкове право.

Слідкуйте за розвитком ринку юрпослуг протягом всієї вашої кар’єри, вивчайте попит.

Ви повинні вивчити великий спектр чинників при виборі фірми і сфери діяльності. Але ключовими моментами будуть:

  • Пріоритетний фактор при виборі сфери діяльності — отримувати задоволення від роботи.
  • Вибирайте ретельно. Дуже складно в подальшому міняти напрямки діяльності.
  • Немає готового рішення або формули для того, щоб зробити правильний вибір. Кожен робить його самостійно. Чим більшим обсягом інформації ви будете володіти, тим точнішим буде ваш вибір.
  • Зробіть «домашню роботу». Вивчіть публікації в спеціалізованих ЗМІ, поговоріть з практикуючими юристами з різних сфер діяльності, дізнайтеся їх чесну думку. Порадьтеся з вашими викладачами, якщо ви ще вчитеся або тільки що закінчили навчання. Обговоріть ваші плани з рекрутером, якому ви довіряєте. Влаштувавшись на роботу, регулярно оцінюйте ситуацію і рівень задоволеності від роботи як в професійному, так і в особистому плані.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *