3 історій шахраїв, які намагались стати юристами

Зазвичай, юристи борються з незаконними діями інших осіб. Проте іноді вони й самі переступають закон, щоб мати доступ до юридичної професії чи отримати бажану посаду в галузі права.

Ось три історії шахраїв, які схитрили, щоб працювати юристами.

  1. Адвокат вкрав особисті документи брата, щоб потрапити до юридичної школи

Закінчивши середню школу, Річард А. Каронан і його брат Патрік обрали дуже різні шляхи у доросле життя. Патрік продовжив отримувати диплом з бізнес-адміністрування перед тим, як зайняти посаду адміністратора у магазині.

Тим часом його старший брат Річард — який спочатку вступив до університету — перейшов до Філіппінської військової академії, звідки він був звільнений вже через рік.

Кілька років він допомагав із сімейним бізнесом оренди автомобілів, а пізніше, виявилось, що Річард захотів побудувати кар’єру юриста.

За даними місцевого інформаційного сайту Rappler, Річард використовував посвідчення свого брата Патріка для вступу до юридичної школи в 1999 році.

Як адвокат Патрік А. Каронан він здобув юридичну кваліфікацію. Патрік виявив, що його брат використовував його особисті та університетські документи, щоб практикувати право, аж через 5 років, проте, мабуть, беручи до уваги братську любов, нормально до цього поставився. На жаль, проблеми виникли, коли адвоката Патріка А. Каронана (Річарда) звинуватили в торгівлі зброєю і володінні незаконними вибуховими речовинами.

Згідно з повідомленням, Патрік (справжній) був викликаний у штаб-квартиру Національного бюро розслідувань Філіппін. У цей момент Патрік признався офіцерам, що його брат використовував його особистість.

Коли Річарда заарештували, Патрік був змушений залишити свою роботу, боячись за свою безпеку, ставши мішенню для пліток. Однозначно роздратований на свого брата, він подав офіційну скаргу в правоохоронні органи.

Верховний суд виніс рішення у цій справі, заявивши, що Річард здійснив:

Знущання над адвокатською професією, прикидаючись, що володів необхідною кваліфікацією адвоката. Він також заплямував образ адвокатів своєю недобросовісною діяльністю, що призвело до порушення проти нього декількох кримінальних справ.

Звільнивши Річарда, суд наказав, щоб його фотографії поширювалися у всіх судах, попереджаючи про його помилкове ім’я та особистість.

  1. Адвокатеса використовувала підроблені документи для проходження стажування у провідній адвокатській палаті Лондона

Адвокатеса з Нью-Йорка, яка проходила стажування в одній із лондонських адвоктських палат, була звільнений після того, як з’явилася інформація, що вона підробила рекомендації та кваліфікацію, щоб створити неймовірно вражаюче резюме.

Майже неймовірні факти — які дуже нагадують історію фальшивого адвоката Майка Росса з популярного телесеріалу «Форс-мажори» — були висвітлені директором Bar Standards Board (Рада адвокатів зі стандартів поведінки) Сарою Джаггер. Вона пояснила:

Величина, до якої сягнула пані Сенгупта, щоб прикрасити свій досвід і кваліфікацію, надзвичайна. Її нечесність явно несумісна з членством в палаті.

Ще у 2013 році в США Сенгупта була засуджена за один злочин і два проступки, що стосуються володіння підробленими документами, подання реєстраційних форм адвоката з неправдивою інформацією, а також звинувачення в змові.

Згідно з повідомленням у The Telegraph, опублікованим під час судового розгляду, Сенгупту було звинувачено у підробці розділів свого резюме, включаючи час, який вона стверджувала, що проведела як помічник районного прокурора. Вона спростувала деякі звинувачення проти неї, але через свого адвоката визнала, що деякі з передбачуваних дій дійсно мали місце.

Підробленим було і свідоцтво про народження жінки. Її справжній вік був 55 років, а не 29, як вона зазначила у фальшивому документі.

Після відсторонення Сенгупти від професії, Сара Джаггер прокоментувала цю ситуацію так:

Пані Сенгупта ніколи не ставала зареєстрованим адвокатом в Англії та Уельсі, оскільки її стажування було припинено. Тим не менш, рішення Трибуналу про її звільнення є правильним, оскільки чесність і сумлінність адвокатів є важливими для довіри громадськості до професії.

  1. Фальшивий адвокат представляв інтереси друга у суді, усвідомлюючи, що не мав на це права

Чоловік, який вдав із себе адвоката, щоб представляти друга, якого він зустрів у в’язниці, був ув’язнений на 18 місяців.

Девід Сідней Еванс увійшов до приміщення адвокатів у суді Плімут-Крон, одягнений у мантію і перуку, і пішов до клітки, щоб відвідати друга. Під час судового розгляду прокурор Кеннет Белл заявив, що Еванс “не був наївним” і неодноразово робив вигляд, що він є професійним адвокатом.

Він прекрасно знав, що він не має права звертатися до суду, одягати костюм адвоката, накладати комір і перуку, і стояти в суді, щоб представляти пана Мосса, але він це зробив, — сказав Кеннет Белл.

Розповідаючи цю історію, суддя Стівен Вільдблуд наголосив, що Еванс зробив ряд юридичних тверджень, які були «зовсім неправильними». Суддя переглянув усі записи, що стосуються адвокатів країни, але не знайшов жодного запису про Еванса.

Коли він запитав чоловіка, яким був його правовий статус, він був «приголомшений», коли Еванс визнав, що він його просто «не має». Саме після цього Еванс був викритий і заарештований поліцією.

Ще перебуваючи у в’язниці Еванс, який не мав жодної юридичної підготовки, відправив ряд листів до судів Труро і Плімута, стверджуючи, що він «старший адвокат».

Проте це не перший випадок шахрайства такого роду. Між 1978 і 2005 роками Еванс був засуджений за 16 злочинів, пов’язаних з крадіжкою і шахрайством.

У 2005 році він нечесно отримував послуги від лікарні Werndale, на заході Уельсу, де провів вісім консультацій з чотирма різними пацієнтами, які були переконані, що він психолог. Раніше він подав резюме в лікарню, де він мав дев’ять GCSE, ступінь магістра психології та попередню роботу в районній раді Північного Девона.

Суддя, яка виносила вирок Евансу, сказала, що це було обтяжуючим фактором, коли мова йшла про обрання покарання за останній злочин Еванса.

Джерело: Legal Cheek, ВВС

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *