13 країн ЄС застерегли держави від посягань на права людини через коронавірус


В Євросоюзі “глибоко стурбовані” ризиками для верховенства закону, які можуть виникнути в результаті надзвичайних заходів через коронавірус.

Німеччина і ще 12 країн-членів ЄС оприлюднили 1 квітня заяву, в якій застерегли окремі держави від довгострокового посягання на основні права і свободи людини під приводом боротьби з коронавірусом.

“Ми “глибоко стурбовані” ризиками для верховенства закону, які можуть виникнути в результаті “певних надзвичайних заходів”, – наголосили автори документа

Як зазначає агентство AFP, заяви, стали відсиланням до ситуації в Угорщині, де парламент 30 березня наділив уряд Віктора Орбана винятковими повноваженнями на час дії режиму надзвичайного стану.

Відправити владу Угорщини в “політичний карантин”

Правозахисна організація “Репортери без кордонів” раніше жорстко розкритикувала угорський законопроєкт.

“Прем’єр-міністр Віктор Орбан “зловжив кризовою ситуацією в прагненні до абсолютної влади над угорськими ЗМІ”, – заявив виконавчий секретар організації Крістіан Світ (Christian Mihr).

За його словами, документ “загрожує заткнути рот останнім незалежним журналістам та журналісткам”.

У свою чергу міністр закордонних справ Люксембургу Жан Ассельборн в інтерв’ю німецькій газеті Die Welt, опублікованому 1 квітня, заявив:

“Європейцям не можна миритися із тим, що всередині ЄС існує “диктаторський уряд”, і закликав відправити Угорщину в “політичний карантин”.

Джерело: dw.com

Фото: pexels