10 ознак того, що вам потрібно змінити свої фінансові звички

Легко сказати, що ви хочете фінансового успіху. Ваші дії, однак, розкривають ваші справжні наміри. Ви перебуваєте на шляху до фінансового успіху, чи ви все ще можете виявити у себе одну або дві з цих ознак фінансової катастрофи?

  1. Ви сплачуєте повну вартість за все

У такому випадку, у вас, мабуть, є багато зайвих грошей. Це весело, бачити те, що ви хочете, і купувати його одразу. Проте не варто робити це часто: фінансова грамотність передбачає стратегічне витрачання грошей. Для цього, ознайомтесь із асортиментом усіх магазинів, порівняйте ціни, дочекайтесь знижок, використовуйте інші можливості для заощадження.

Розробіть звичку чекати 24 години для порівняння магазинів та зважування необхідності тієї чи іншої речі, перш ніж робити покупку.

  1. Пенсія? Забудьте про це

Ви живете сьогоднішнім днем. Коли ви відкладаєте гроші на пенсію, ви економите для “майбутнього” себе. Той “ви” також захоче насолоджуватися життям, які і поточний ви. Шукаючи баланс між сьогоднішнім днем та своїм майбутнім, відкладайте максимально, наскільки це можливо. Ми обіцяємо вам, що ніхто не потрапляє в майбутнє і думає:

О Боже, я занадто багато заощадив.

  1. Ви продовжуєте вести бізнес з тими самими людьми

Не зважаючи ні на що. Ви повинні відокремити бізнес-рішення від дружби. Це означає, що вам варто періодично переглядати свої професійні стосунки, як страхові агенти, фінансові консультанти, бухгалтери або адвокати. Ви найняли цю людину вдумливо і об’єктивно, або просто тому, що ви її знали?

Через деякий час ви захочете зробити крок назад і переоцінити свої ділові стосунки.

  1. Змінити банк? Ні, ніколи

Ви вже отримуєте великий відсоток на свої рахунки, чи не так? Якщо б вам запропонували додатково кількасот гривень щомісяця, щоб заповнити кілька форм, багато з вас подумали б, що це справедлива угода в обмін на годину або два вашого часу.

Це угода, яка може бути доступна для вас, змінивши банк. Так, потрібен час для переміщення рахунків, але це може означати більше грошей у вашій кишені. Цікавтеся цим питанням, щоб бути більш фінансово грамотним, а отже отримувати більше пасивних доходів.

  1. Спочатку покупки, а потім гроші

Навіщо заощаджувати? Якщо вам потрібно щось, ви можете взяти кредит. Проте є щось неймовірно захопливе у заощадженнях для речей заздалегідь. У нашому нинішньому світі, де легко отримати кредит для будь-яких примх, це не задоволення, і далеко не найкращий вихід. Ми гарантуємо, ви будете приємно здивовані тим, як почуватиметесь, маючи змогу придбати омріяну річ, після місяця-двох заощаджень.

  1. Ви ніколи не кажете: «Це не входить у мій бюджет цього місяця»

Обирайте, як витрачати свої гроші, зважаючи на ваші цінності. Коли ваші фінансові можливості не збігаються з бажаннями, визнайте це — і підтвердіть це заявою, яка покаже те, що важливо для вас.

  1. Книги? Навіщо читати книги, коли можна подивитись телевізор?

Легко «списати» невдалі фінансові операції, кажучи: «Я просто не вмію поводитись з грошима». Це вибір, який ви робите. Ви можете зробити інший вибір та отримати знання про грошові справи, відмовляючись від одного телешоу на тиждень: натомість використовуйте цей час, щоб прочитати книгу про інвестування, фінансовий журнал або веб-сайт, орієнтований на випадок виходу на пенсію. Дізнавайтесь про фінансову грамотність в теорії та використовуйте ці знання на практиці, набуваючи досвіду.

  1. Ви не звертаєтесь до професійної допомоги

Ви можете впоратись із цим самостійно. Успішні люди вдаються до допомоги аутсорсингу. Вони визнають, що вони не можуть бути успішними у всьому. Можливо, вам потрібен хтось, щоб полегшити розмови про гроші між вами та вашим дружиною, або допоможе розібратися у сплаті податків або об’єктивно переглянути свої інвестиційні рішення. Як би там не було, пошук професійної допомоги не є ознакою слабкості — це знак сили та зважених рішень.

  1. Ви не набуваєте нових навичок

Ваша кар’єра буде розвиватися без будь-яких зусиль з вашої сторони, вірно? Інвестування в себе — це найкраща інвестиція, яку ви можете зробити. Постійне навчання, яке включає в себе вищу освіту, сертифікацію, підготовку з підвищення кваліфікації або комунікативні навички, допоможуть вам перейти на наступний рівень. Дізнайтеся, що ви можете зробити, щоб збільшити свій потенціал як професіонала — і вкладайте гроші у себе.

  1. Ви не встановлюєте ніяких цілей

Ви хочете залишатися на тому ж місці в наступному році, що й зараз. Уявіть себе вже через рік. Що б ви хотіли отримати, вдосконалити? Визначте конкретно, де ви хочете бути. Потім запишіть кроки дій, які вам потрібно буде зробити, щоб потрапити туди. Тепер, заплануйте час у вашому календарі, щоб виконати ці завдання. Робіть це постійно і фінансовий успіх буде вашим.

Джерело: The balance

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.