10 книг, які допоможуть освоїти нові навички всього за місяць


Усі відмовки на кшталт «у мене немає на це часу» чи «навіщо воно мені здалося?» ми розвіємо дещо банальними, проте як ніколи актуальними твердженнями типу «вчитись чому новому ніколи не пізно» і «витративши трохи часу на знайомство зі змістом цих книг, зможете більш ефективно використовувати час в майбутньому».

А якщо серйозно, то ці книги написані професіоналами своєї справи, в них поради, що базуються на досвіді людей, в них вправи, лайфхаки, техніки та методи, що допоможуть вам у розвитку себе як особистості та своїх навичок як професіонала.

  1. «Рисовий штурм і ще 21 спосіб мислити нестандартно», Майкс Мікалко

Ця книга навчить вас генерувати чудові ідеї, мислити нестандартно і знаходити неординарні рішення проблем.

«Рисовий штурм» — повна добірка технік креативного мислення в одній книзі. Вона допоможе стати тою людиною, яка придумує геніальні ідеї швидко та легко.

Прочитавши її, ви дізнаєтесь про унікальні техніки та вправи, які розвивають розумові здібності, а також знайдете безліч цікавих завдань, ігр та головоломок на нестандартне мислення. Приклади творчих проривів з історії, які змінили світ, надихнуть вас на практичне застосування цих методів і допоможуть вам активізувати ваше творче “я”.

  1. «Думай як математик», Барбара Оаклі

Прийнято думати, що математики — це люди, наділені неабиякими интелектуальними здібностями, які потрібно розвивати з самого дитинства. І більшості точність та логічність математичного мислення недоступна. Барбара Оаклі, доктор наук, доказує, що кожен може змінити спосіб свого мислення та оволодіти прийомами, які використовують всі спеціалісти точних наук.

З цієї книги ви дізнаєтесь:

  • чому важливо засвоювати знання порціями;
  • як побороти “ступор” та добитись прозріння;
  • яку роль відіграє сон у вирішенні складних завдань;
  • що таке прокрастинація і як з нею боротись;
  • чому практика згадування набагато ефективніша, ніж перечитування одного і того ж по кілька разів;
  • що таке “інтерлівінг”, і чому він такий корисний для запам’ятовування та засвоєння нової інформації.
  1. «Іноземна мова для дорослих», Роджер Крез, Річард Робертс

Ми часто чуємо, що вивчити іноземну мову дорослим набагато складніше, ніж дітям. Чи правда це? Діти дійсно швидше запам’ятовують слова і їм легше говорити з правильним акцентом, однак у дорослих є переваги, які дає їх життєвий вік: досвід та навички. Тому вчити мову їм навіть легше, тільки потрібно застосовувати інші методики.

Спираючись на дослідження в сфері психології та лінгвістики, власний досвід викладання та вивчення мов, вчені-когнітивісти Річард Робертс та Роджер Крез розповідають в цій книзі, як сформувати звичку займатись, в чому шкода зазубрювання і чим корисний стан “крутиться на язиці”, а також як не стати мовним зомбі, який здатний говорити тільки завченими фразами.

Опанувати чужу мову можна в будь-якому віці і поради Робертса і Креза зроблять вивчення мови особливо приємним та ефективним

  1. «Скорочитання», Пітер Камп

Ця книга — самовчитель для підвищення швидкості читання та рівня розуміння текстів.

Навчаня по книзі можна влаштувати в будь-який, навіть найбільш заповнений, графік — і після її вивчення він стане більш вільним, адже ви встигатимете більше на роботі, швидко освоюючи тексти.

У вас нарешті з’явиться час на всі ті книги, які ви відкладали на потім.

  1. «Емоційна гнучкість», С’юзен Девід

Емоційно гнучкі люди більш динамічні. Вони вміють підлаштовуватись під складний темп життя, який швидко змінюється. Вони витривалі до стресу та труднощів, не втрачаючи відкритості, завзяття та сприйняття. Вони не дають негативним почуттям вибити їх з колії; навпаки, вони впевнено ідуть разом зі своїми “тарганами” до найбільш амбітних цілей.

Ця книга допомагає краще зрозуміти свої емоції, навчитись приймати їх і жити з ними в світі, в потім вийти на пік свого розвитку — і все це завдяки підвищенню своєї емоційної гнучкості. Вона звісно не перетворить вас в робота, який ніколи не каже нічого зайвого, позбавлений почуття вини, гніву, тривоги чи невпевненості. Але ви знайдете підхід до своїх переживань, навчитесь отримувати задоволення від стосунків і досягатимете свої цілі.

  1. «Лайфхак на кожен день», Ігор Манн, Фарід Карімов

Добірка перевірених лайфхаків на всі випадки життя.

Ця книга — добірка корисних порад від Ігоря Манна і автора більш ніж 100 статей на «Лафхакері» Фаріда Карімова. Вони зібрали велику кількість своїх прийомів та ідей та класифікували їх за темами.

Обирайте цікаві вам розділи, читайте та застосовуйте ці лайфхаки — в будь-якому випадку ви відкриєте для себе багато цікавих ідей та фішок, які допоможуть вам в житті та роботі.

  1. «Включаємо чарівність за методикою спецслужб», Джеф Шафер, Марвін Карлінсаллен

Ця книга – посібник по спілкуванню з людьми і впливу на них від колишнього агента ФСБ Джека Шафера, який спеціалізувався на аналізі поведінки, навчанні та найманні агентів.

В цій книзі він розглядає  всі необхідні методики, які дозволяють заводити друзів і справляти враження — на клієнтів чи роботодавців, актуальних чи потенційних, на будь-якого із вашого оточення або абсолютного незнайомця. Ці стратегії працювали на спецслужби — значить вони спрацюють і в “мирних” умовах.

  1. «Як привести справи в порядок», Девід Ален

Рекомендації Девіда Аллена будуть корисними як тим, хто вперше почув про цю методологію, так і відданим шанувальникам техніки GTD (Getting Things Done), які прочитали перше видання і хочуть бути в курсі всіх змін.

Ця книга не тільки про те, як привести справи в порядок, це і про те, як успішно справлятись з роботою і особистим життям. Ця методика — результат 20-річної роботи автора. Вона і про те, як збирати і обробляти інформацію, миттєво обирати потрібні дії, планувати та контролювати роботу, відділяючи головне від вторинного, зберігаючи свідомість світлою, а думки — впорядкованими.

  1. «Одна звичка на тиждень. Зміни себе за рік», Бретт Блюменталь

52 кроки на шляху до нових звичок, здоров’я, чудової пам’яті та високої продуктивності.

Маленькі зміни працюють. В своїй практичній книзі Бретт Блюменталь розповідає, як можна зміцнити здоров’я і благополуччя, розвиваючи мозок. Автор пропонує робити по одній маленькій, але важливій зміні в тиждень — від розвитку музичного слуху до вживання корисної для мозку їжі та відмови від мультизадачності. Разом ці невеликі зміни приведуть до великих результатів — ви зможете покращити пам’ять, підвищити продуктивність, менше нервувати та стати щасливішими.

В книзі містяться конкретні вказівки, підкріплені дослідженнями експертів, корисними графіками та вправами.

  1. «Магія ранку», Хел Елрод

Ранок — важлива частина дня, почавши його правильно, ви можете задати ритм на весь день.

Ранкові ритуали, які пропонує здійснювати автор цієї книги, допомогли десяткам людей змінити своє життя, відчути себе краще і встигати більше. З книги ви дізнаєтесь, як перша година дня визначає ваш успіх і дозволяє вам розкрити свій потенціал повністю.