10 фактів про найбільш шаленого ув’язненого Англії

Якщо ви не виросли в Англії, ви могли не чути про Чарльза Бронсона (Charles Bronson). І вам дуже пощастило, якщо ви з ним ніколи не зустрічалися. Це ексцентричний психопат, який став відомим «завдяки» своїм незвичайним злочинам.

Ось кілька фактів про його життя.

10. 40-річний термін

Чарльз Бронсон — найвідоміший в’язень Великої Британії. За 40 років «завдяки» силі, схильності до насильства і зростаючій популярності, з ним «познайомився» практично весь тюремний персонал країни.

Все почалося в 1974 році, коли Бронсон (тоді ще Майкл Петерсон (Michael Peterson)) був заарештований за пограбування в розмірі £ 26,18. Він був засуджений до семи років позбавлення волі, щоправда за хорошу поведінку його могли випустити вже через чотири роки. Але в зв’язку з низкою жорстоких і дивних вчинків він і до цього дня знаходиться за гратами, ось вже більше 40 років.

З 1974 року він побував більш ніж в 120 в’язницях по всій Великій Британії, напав більш ніж на 20 охоронців (і безліч ув’язнених), взяв 11 заручників і завдав шкоди більш ніж на півмільйона фунтів. Якщо можна охарактеризувати Чарльза Бронсона одним реченням, то це будуть слова з його ж книги: «Я нікого не боюся. Насильство робить мене більш божевільним і сильним».

9. Протести на даху

У 1978 році Бронсон був оголошений божевільним і відправлений до лікарні Броадмур, це свого роду британська версія лікарні Аркхем — найбільш безпечний об’єкт для душевнохворих злочинців в Сполученому королівстві.

Однак жорсткий Бронсон не вважав себе божевільним, і в цей час він закріпив за собою звання проблемного ув’язненого. Він стверджував, що з ним жорстоко поводяться, насильно вводять антипсихотичні препарати, що викликають м’язові спазми, а персонал його б’є. В знак протесту він тікав на дах і залишався там «кращу частину тижня», поки його не повертали назад в палату. Після чого його знову били за порушення.

За оцінками, за один інцидент на даху він завдавав шкоди на неймовірну суму близько £ 750 000. Поки він був у Броадмур він збігав на дах ще двічі. Він був відпущений з діагнозом «здоровий», але продовжував влаштовувати протести на дахах п’яти різних в’язниць. Як сказав він сам, «я був на більшій кількості дахів, ніж Санта Клаус».

8. Його фітнес-режим

У 2007 році Чарльз Бронсон випустив книгу про фітнес, де описав своє звичайне тюремне тренування під назвою «Одиночний фітнес». У ній розповідається, як можна накачатися без спеціального обладнання, дорогого спортивного одягу і здорової їжі. В принципі, в ній йдеться як, провівши більшу частину життя в одиночній камері, він став горою м’язів.

За його словами, ці методи можуть дати вражаючу силу. Він каже про техніку під назвою «Одиночний удар корови», який настільки сильний, що може звалити з ніг корову. Він стверджує, що його фітнес-режим також дозволить розбити куленепробивне скло, вибити сталеві двері, підняти дорослу людину над головою і кинути її на 9 метрів, не поранившись.

Як відомо, Чарльз Бронсон демонстрував практично надлюдську силу в тюрмі. Наприклад, він зігнув сталеві прути дверей голими руками і колись поставив світовий рекорд з віджимання; він стверджує, що щодня робить їх 2 000 разів.

7. 69 днів свободи

Перебуваючи у в’язниці, Чарльз Бронсон зустрівся і подружився з Ронні і Реджі Креями (Ronnie and Reggie Kray), найжорстокішими і небезпечними бандитами Великої Британії. Бронсон описує їх як «кращі хлопці, яких я коли-небудь зустрічав».

У 1987 році Бронсона повинні були випустити, і він думав, чим займеться на свободі. Його познайомили з одним із Креїв, який запропонував йому зайнятися незаконними кулачними боями. В цей час Бронсон став називати себе Чарльзом Бронсоном, в честь актора з фільму «Жага смерті».

Як боксер він брав участь як мінімум в одному бої, де бився з ротвейлером за £ 1000. Провівши на свободі всього 69 днів, він був заарештований за спробу пограбування.

6. Захоплення заручників

Як вже говорилося, Чарльз Бронсон взяв в заручники 11 осіб під час свого 40-річного перебування у в’язниці.

У 1994 році Бронсон взяв в заручники охоронця і зажадав вертоліт і надувну ляльку. Після цього жодна інша в’язниця не хотіла брати його через репутацію.

У 1996 році Бронсон схопив двох іракських терористів і ув’язненого після того, як один з них випадково натрапив на нього і не вибачився. Він змусив їх лоскотати йому ноги і називати «генералом». Заручникам, ймовірно, довелося не солодко. У якийсь момент він спробував змусити їх вдарити його по голові важким металевим піддоном, а коли вони відмовилися, він схопив лезо і почав себе різати. На цей раз в список його вимог входили автомат Узі, боєприпаси, бутерброд з сиром і вертоліт на Кубу. Якщо вимоги не будуть виконані, він погрожував з’їсти одного з бранців. Він не отримав нічого і, врешті-решт, здався.

5. Кар’єра Бронсона в мистецтві

У в’язниці у Бронсона було багато часу, щоб розвинути в собі талант художника. Він отримав сім нагород Кестлера за мистецтво і поезію, його роботи були вивішені (незаконно) в лондонському метро і опубліковані в кількох газетах та журналах (всі виручені гроші були пожертвувані дитячому притулку). Однак все пішло прахом, коли вчитель малювання Бронсона Філ Деніелсон (Phil Danielson) розгледів у ньому талановитого учня.

Вони зблизилися, а відносини стали довірчими, поки одного разу викладач не розкритикував одну з картин Бронсона. Він пов’язав Деніелсон скакалкою, а потім змайстрував спис з ножа і більярдного кия і протримав чоловіка в заручниках протягом 44 годин, під час яких він марширував по кімнаті заради розваги Бронсона.

Бронсон, швидше за все, ніколи не вийде на свободу, за цей випадок він отримав довічне. Деніелсон, а свою чергу, травмований тим, що трапилося, ймовірно, ніколи не зможе знову працювати.

4. Бронсон — шпигун

У 2001 році Чарльз Бронсон зблизився з мусльманкой по імені Сайра (Saira), яка, побачивши його фотографію в газеті, тут же в нього закохалася. Вони почали листуватися і незабаром одружилися. Йому тоді було 48, а їй 31. У цьому ж році він змінив ім’я на Алі Чарльз Ахмед (Ali Charles Ahmed) в честь батька нової дружини і прийняв іслам. Як написано в книзі Бронсона «Луніологія», після цього до нього приходили двоє чоловіків, які, як він вважає, були урядовими шпигунами.

Два загадкових чоловіка в темних костюмах прийшли до нього і спробували завербувати його шпигувати за іншим ув’язненим-мусульманином. Коли він запитав, хто вони, вони відповіли: «Питання не в тому, хто ми, а що ми». Бронсон відмовився від пропозиції, плюнувши їм в обличчя, і вони пішли, погрожуючи помститися.

За словами представників в’язниці, цього ніколи не було. Шлюб тривав чотири роки, а коли подружжя розлучилося, Алі Чарльз Ахмед відмовився від ісламу і знову став Чарльзом Бронсоном.

3. Бронсон, фільм

У 2009 році історія життя Чарльза Бронсона було екранізоване, Том Харді (Tom Hardy) зіграв в ролі самого Бронсона. Щоб краще зрозуміти його характер, Том Харді відвідав Бронсона у в’язниці кілька разів, актор описує його як «дуже чітку, добру, смішну і розумну людину». Незважаючи на те, що Харді засуджує вчинки Бронсона, він підкреслює, що як актор зобов’язаний зрозуміти характер свого персонажа, а не оцінювати його. Бронсону дійсно сподобався Том Харді, а сам актор сподівається, що його гра сподобалася ув’язненому, в іншому випадку його можуть «закатати в килим і відправити на дно Темзи».

Під час зйомок актор поставив багато запитань його близькому другу і провів час з його родиною. Бронсона настільки зацікавила думка про те, що про нього змінуть фільм, що він збрив свої знамениті вуса і відправив їх Тому, щоб той надягав їх на зйомки.

2. Кампанія за його звільнення

Чарльзу Бронсону зараз більше 60 років. Він провів у в’язниці дві третини життя, більшу частину часу він перебував в ізоляції під пильною увагою п’яти охоронців. Незважаючи на те, що всі апеляції, які він подавав, були відхилені, недавно його справа виявилася в центрі кампанії за звільнення, яка зібрала 10 000 підписів.

Прихильники Бронсона стверджують, що він провів у в’язниці більше часу, ніж більшість убивць (незважаючи на жорстокість вчинків Чарльза Бронсона, вони ніколи не приводили до смертей), але тепер він почав нове життя, відмовившись від старих звичок. Його прихильники планують четверту апеляцію, і якщо вона не пройде, вони звернуться до Європейського суду з прав людини. Це означає, що при вдалому збігу обставин він може бути випущений через декількох років.

Але цього, ймовірно, не відбудеться.

1. Його останні витівки

Незважаючи на свій вік, Чарльз Бронсон недавно брав участь в нападі на співробітника в’язниці. Один інцидент був настільки дивним і жорстокими, що про нього писали газети навіть кілька місяців по тому.

У травні 2014 року його дивився фінал Кубка Англії між Арсеналом і Халлом і прийшов в лють від перемоги перших. Він каже, що побачив привид Ронні Крея, який сказав йому почати бійку з охоронцями. І ось він роздягнувся догола і намазався маслом, щоб його було важче схопити; він напав, щонайменше, на десятьох охоронців в повному захисному обмундируванні, зламавши собі при цьому кілька ребер.

Таким чином, можна зробити висновок, що Чарльз Бронсон залишився таким же дивним і зовсім божевільним.

Джерело: QWRT

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *